THURSDAY
ALPINE SKIING • BOYS
METROPOLITAN AREA
At Afton Alps
• Stillwater 33, Mahtomedi 22. Medalist: Will Raedeke, Stillwater, 33.66.
ALPINE SKIING • GIRLS
METROPOLITAN AREA
At Afton Alps
• Stillwater 39, Mahtomedi 16. Medalist: Kelsey Sievert, Stillwater, 41.48.
BASKETBALL • BOYS
EMAC
• International School 43, Nova Classical 32
• Minnetonka Christian 73, Liberty Classical 52
• North Lakes 51, Minnesota Deaf 31
• Shattuck-St. Mary's 70, Hmong Academy 29
MCAA
• Lester Prairie/HT 82, Bethany Academy 52
• PACT 79, Heritage 75
• Trinity 69, Southwest Christian 55
• West Lutheran 83, New Life Academy 78 (OT)
MINNESOTA CHARTER
• Minnesota Transitions 92, Spectrum 80
MINNESOTA RIVER
• Belle Plaine 52, Mayer Lutheran 48
• Jordan 55, Sibley East 47
• Montgomery-Lonsdale 67, Norwood YA 66
MISSISSIPPI 8
• Big Lake 47, Buffalo 43
• Rogers 76, Monticello 62
• Watertown-Mayer 83, LeSueur-Henderson 49
MISSOTA
• Shakopee 67, Farmington 45
NORTHWEST SUBURBAN
• Anoka 74, Andover 73 (OT)
• Centennial 64, Armstrong 49
• Champlin Park 69, Coon Rapids 68
• Park Center 82, Elk River 71
SOUTH SUBURBAN
• Bloomington Jefferson 64, Burnsville 54
• Lakeville North 79, Eagan 65
WRIGHT COUNTY
• Mound-Westonka 74, Dassel-Cokato 54
METROPOLITAN AREA
• Blaine 59, Forest Lake 50
• Prairie Seeds 97, Brooklyn Center 76
• St. Cloud Cathedral 81, Princeton 34
• Howard Lake-W-W 74, Eden Valley-Watkins 47
• Zimmerman 95, Mora 67
• Belgrade-B-Elrosa 75, Rockford 38
MINNESOTA
• Ada-Borup 82, Park Christian (Moorhead) 50
• Adrian 71, Round Lake-Brewster 36
• Ashby 70, Rothsay 36
• Battle Lake 71, Parkers Prairie 40
• Bertha-Hewitt 58, Swanville 54
• Big Lake 47, Buffalo 43
• Blackduck 69, Lake of the Woods 51
• Blue Earth 56, New Ulm 48
• Braham 111, East Central 34
• Browerville 74, Osakis 61
• Chatfield 73, Wabasha-Kellogg 36
• Duluth Denfeld 69, Superior, Wis. 55
• Eagle Valley 54, St. John's Prep 48
• Fairmont 63, Waseca 59
• Hillcrest Lutheran 64, Underwood 56
• Hills-Beaver Creek 90, Westbrook-WG 72
• Holdingford 45, Kimball 44
• Long Prairie-Grey Eagle 59, Royalton 30
• Mesabi East 49, Hibbing 2
• Milbank, S.D. 55, Ortonville 43
• Minnetonka Christian 73, Liberty Classical 52
• Minnewaska 86, Paynesville 52
• Mountain Lake/Butterfield-Odin 47, Fulda 44
• Murray County Central 66, Ellsworth 54
• North Lakes Acad. 51, Minnesota Academy for the Deaf 31
• Ogilvie 57, Onamia 54
• Owatonna 72, Mankato East 64
• Park Center 82, Elk River 71
• Pine River-Backus 56, Nevis 50
• Roch. Home School 68, LeRoy-Ostrander 39
• Russell-Tyler-Ruth. 63, Central Minn. Christian 46
• Shattuck-St. Mary's 70, Hmong Acad. 29
• SW Minn. Christian 64, Red Rock Cent. 39
• St. Cloud Apollo 68, Bemidji 59
• St. Cloud Cathedral 81, Princeton 34
• St. Peter 74, St. James 37
• Tracy-Milroy-Balaton 66, Lakeview 48
• Trinity 69, Southwest Christian (Chaska) 55
• Upsala 71, West Central 64
• Wabasso 63, Minneota 52
• Waterville-E-M 92, Janesville-W-P 40
• Waubun 79, Lake Park-Audubon 57
• Zimmerman 95, Mora 67
• Zumbrota-Mazeppa 62, Triton 49
BASKETBALL • GIRLS
EMAC
• Liberty Classical 49, Minnetonka Christian 17
• Metro Deaf 34, AFSA 28
• Minnesota Deaf 70, North Lakes 24
• International School at St. Croix Prep
MINNESOTA CHARTER
• Spectrum 60, FAIR 44
NORTH SUBURBAN
• Benilde-St. Margaret's 63, Irondale 42
NORTHWEST SUBURBAN
• Andover 50, Anoka 46
• Centennial 41, Armstrong 38
• Park Center 52, Elk River 44
• Coon Rapids at Champlin Park
TRI-METRO
• DeLaSalle 78, St. Anthony 65
• Mounds Park Academy at Breck
WRIGHT COUNTY
• Dassel-Cokato 52, Mound-Westonka 47
• Delano at Litchfield
METROPOLITAN AREA
• Barnum 77, Prairie Seeds 58
• Blake 47, Columbia Heights 38
• Howard Lk-W-W 74, New London-Spicer 56
• Mora 67, Zimmerman 44
• Mounds View 58, Rogers 35
• North St. Paul 68, Minneapolis South 66
• St. Croix Lutheran 57, West Lutheran 49 (OT)
• CHOF at Minneapolis Edison
• Minnesota Transitions at St. Paul Prep
MINNESOTA
• Ada-Borup 67, Norman County West 17
• Ashby 66, Clinton-Graceville-Beardsley 49
• Atwater-Cosmos-Grove City 63, Lac qui Parle Valley 38
• Barnum 77, Prairie Seeds Academy 58
• Bigfork 37, Deer River 36
• Blue Earth 53, New Ulm 31
• Brainerd 66, Rocori 48
• Cass Lake-Bena 66, Nevis 64
• Cherry 50, Chisholm 42
• Clearbrook-Gonvick 77, Northome/Kelliher 50
• Cromwell 67, Carlton 52
• Crookston 68, Kittson County Central 41
• Dilworth-G-F 65, Breckenridge 43
• Dover-Eyota 65, St. Charles 51
• Duluth East 74, Bemidji 53
• Esko 60, Floodwood 31
• Eveleth-Gilbert 68, Virginia 56
• Fairmont 52, Waseca 45
• Fertile-Beltrami 54, Climax/Fisher 27
• Foley 49, Melrose 46
• Fosston 59, Mahnomen 25
• Frazee 72, Park Rapids 26
• Goodhue 63, Bethlehem Academy 43
• Grafton, N.D. 79, Stephen-Argyle 58
• Grand Rapids 64, International Falls 57
• Hawley 41, Perham 28
• Henning 50, Pillager 27
• Isle 92, Hinckley-Finlayson 15
• Kasson-Mantorville 60, Hayfield 51
• Lake Crystal-Wellcome Memorial 64, Maple River 40
• Lake Park-Audubon 49, Waubun 41
• Lanesboro 58, Fillmore Central 55
• Legacy Christian 49, Minnetonka Christian 17
• LeRoy-Ostrander 51, Rochester Home School 44
• Martin County West 46, Granada-Huntley-East Chain 24
• Martin Luther 60, Cleveland 38
• McGregor 63, Wrenshall 34
• Metro Deaf School 34, Academy for Science and Agriculture 28
• Milbank, S.D. 75, Ortonville 29
• Minnesota Academy for the Deaf 70, North Lakes Academy 24
• Moose Lake/Willow River 62, Two Harbors 34
• Mountain Iron-Buhl 67, South Ridge 42
• Murray County Central 45, Pipestone 38
• New Richland-Hartland-Ellendale-Geneva 75, Randolph 22
• Nicollet 50, Alden-Conger 35
• Norman County East 59, Ulen-Hitterdal 28
• North Woods 61, Northeast Range 55
• Park Center 52, Elk River 44
• Pelican Rapids 74, Morris Area/Chokio-Alberta 35
• Pine Island 46, Plainview/Elgin-Millville 24
• Red Lake County 74, Red Lake 58
• Red Lake Falls 56, Sacred Heart 52
• Sebeka 63, Verndale 34
• Southland 77, Blooming Prairie 35
• Springfield 48, Sleepy Eye St. Mary's 43
• St. Clair 61, Madelia 28
• St. Cloud Tech 57, Willmar 52
• St. Peter 65, St. James 34
• Staples-Motley 86, Holdingford 62
• Stewartville 46, Lewiston-Altura 45
• United South Central 52, Medford 30
• Upsala 77, West Central 44
• Wabasso 60, Lakeview 55
• Warren-Alvarado-Oslo 45, Badger-Greenbush-Middle River 42, OT
• Waterville-E-M 59, Janesville-W-P 33
• Zumbrota-Mazeppa 59, Triton 23
GYMNASTICS
CLASSIC SUBURBAN
• Tartan 121.545, Richfield 111.875. All-around: Courtney Miller, Richfield, 32.05.
LAKE
• Eden Prairie 139.95, Minnetonka 139.125.
• Edina 136.40, Hopkins 122.675. All-around: Emily Guimont, Edina, 37.925.
MISSISSIPPI 8
• Big Lake 143.00, Cambridge-Isanti 140.45. All-around: Laura Jore, Big Lake, 37.00.
• Monticello 132.525, Buffalo 133.6. All-around: Beth Bursch, Monticello, 34.475.
NORTHWEST SUBURBAN
• Elk River 134.025, Osseo 127.2. All-around: Elizabeth Wolney, Osseo, 35.8.
• Centennial 134.175, Champlin Park 126.85, Anoka 97.1. All-around: Erin Hanson, Centennial, 34.775.
• Maple Grove 129.975, Park Center 114.75. All-around: Maren Aase, Maple Grove, 33.2.
SUBURBAN EAST
• Mounds View 133.725, Stillwater 132.35. All-around: Nikki Birr, Mounds View, 35.725.
• Park 138.55, Woodbury 123.575. All-around: Kasondra Tulloch, Park, 36.25.
WRIGHT COUNTY
• Watertown-Mayer 134.75, Dassel-Cokato 125.95. All-around: Brooke Leaf, Watertown-Mayer, 35.1.
METROPOLITAN AREA
• Wayzata 133.475, Breck 130.75. All-around: Brenna Ruegg, Wayzata, 33.275.
HOCKEY • BOYS
CLASSIC SUBURBAN
• Hill-Murray 3, North St. Paul 0
• Simley 4, Henry Sibley 3
• St. Thomas Academy 5, Tartan 1
MISSISSIPPI 8
• Rogers 5, Buffalo 1
MISSOTA
• Chanhassen 4, Red Wing 2
• Holy Angels 11, Chaska 0
• Shakopee 2, Northfield 1 (OT)
• Farmington at New Prague
NORTH SUBURBAN
• Irondale 2, Chisago Lakes 0
• St. Louis Park at Cooper
NORTHWEST SUBURBAN
• Andover 6, Champlin Park 1
• Blaine 6, Armstrong 1
• Centennial 4, Anoka 1
• Osseo 6, Coon Rapids 3
SOUTH SUBURBAN
• Burnsville 9, Bloomington Kennedy 0
• Eastview 3, Prior Lake 2 (OT)
• Lakeville South 3, Apple Valley 2
• Eagan 5, Bloomington Jefferson 2
• Rosemount at Lakeville North
SUBURBAN EAST
• Cretin-Derham Hall 4, Mounds View 3
• Forest Lake 3, Hastings 1
• Park 6, East Ridge 4
• Roseville 3, Woodbury 3 (OT)
• White Bear Lake 4, Stillwater 1
TRI-METRO
• Blake 8, St. Paul Academy 1
• Breck 16, Minnehaha Academy 0
TWO RIVERS
• Mora/H-F 5, Becker/BL 4
WRIGHT COUNTY
• Waconia 7, Holy Family 5
METROPOLITAN AREA
• Elk River 8, St. Francis 0
• Hopkins 3, Mound-Westonka 2 (OT)
• Hutchinson 6, Monticello 3
• Mahtomedi 4, St. Paul Johnson 3
• Maple Grove 5, Edina 3
• Minnetonka 5, Benilde-St. Margaret's 3
• Richfield 8, Minneapolis 5
• Cambridge-Isanti vs. North Metro
• Litchfield/D-C at River Lakes
• Totino-Grace vs. South St. Paul
MINNESOTA
• Bemidji 8, St. Cloud Tech 3
• Brainerd/Pierz/Pillager 3, Sauk Rapids-Rice 2, OT
• Cloquet/Esko/Carlton 5, Superior, Wis. 2
• Duluth East 4, Grand Rapids 3
• Duluth Marshall 3, Proctor 0
• East Grand Forks 5, Red Lake County Central/Red Lake Falls 1
• Eveleth-Gilbert 6, Silver Bay/Cook County 4
• Fairmont Area 3, Worthington/Round-Lake-Brewster 2
• Fergus Falls 2, Alexandria 1, OT
• Mankato West 8, Mankato East/Loyola 0
• Mora/Hinckley-Finlayson 5, Becker/Big Lake 4
• Northern Lakes 3, Moose Lake Area 2
• Park Rapids 8, Wadena-Deer Creek 1
• Prairie Centre Area 6, Morris/Benson Area 1
• Rochester Century 3, Albert Lea 1
• Rochester Lourdes/Stewartville 8, New Ulm 4
• Roseau 5, Warroad 2
• Sartell 4, St. Cloud Apollo 2
• Thief River Falls 5, Crookston 2
• Winona 5, Austin/Austin Pacelli 0
HOCKEY • GIRLS
MISSISSIPPI 8
• Buffalo 7, Rogers 2
MISSOTA
• Shakopee 5, Northfield 1
• Chaska vs. Holy Angels
NORTH SUBURBAN
• St. Francis/NB 2, St. Louis Park 1 (OT)
SOUTH SUBURBAN
• Rosemount 5, Prior Lake 2
SUBURBAN EAST
• Roseville 5, Mounds View 2
TRI-METRO
• St. Paul United 3, Minneapolis 0
WRIGHT COUNTY
• Mound-Westonka 6, Litchfield/D-C 0
• Hutchinson vs. Holy Family
METROPOLITAN AREA
• Blaine 2, Eden Prairie 2 (OT)
MINNESOTA
• Albert Lea 6, Rochester Century 5, OT
• East Grand Forks 2, Thief River Falls 1
• Fairmont Area 5, Worthington/Fulda 0
• Mankato East/Loyola 3, Mankato West 0
• New Ulm Eagles 6, Marshall 0
• Owatonna 2, Roch. JM/Lourdes 1
• River Lakes 8, Brainerd/Little Falls/Pillager 2
• Rosemount 5, Belle Plaine/Prior Lake 2
• Sartell/Sauk Rapids-Rice 3, St. Cloud Ice Breakers 2
SWIMMING • BOYS
CLASSIC SUBURBAN
• St. Thomas Academy 89, South St. Paul 88
MISSOTA
• Farmington 99, Shakopee 85
NORTH SUBURBAN
• Benilde-St. Margaret's 96, Irondale 73
• Chisago Lakes 103, Fridley 83
• Cooper 89, Columbia Heights 77
• Elk River 101, Andover 82
NORTHWEST SUBURBAN
• Anoka 93, Park Center 65
• Blaine 95, Robbinsdale Armstrong 86
• Champlin Park 91, Osseo 87
SOUTH SUBURBAN
• Lakeville North 96, Prior Lake 85
• Lakeville South 96, Apple Valley 79
ST. PAUL CITY
• Highland Park/SPA 98, Johnson 70
• Central 101, Como Park 63
SUBURBAN EAST
• Hastings 86, Cretin-Derham Hall 84
• Park 99, Roseville 82
• Stillwater 102, White Bear Lake 79
METROPOLITAN AREA
• Northfield 92, Albert Lea 86
MINNESOTA
• Alexandria 124, Sauk Rapids 62
WRESTLING
MINNEAPOLIS CITY
• South 48, Henry 27
MISSISSIPPI 8
• Becker 44, Monticello 21
• St. Michael-Albertville 66, Elk River 6
MISSOTA
• Shakopee 35, Chaska/Chanhassen 23
NORTH SUBURBAN
• Chisago Lakes 57, Spring Lake Park 16
• Fridley 36, Benilde-St. Margaret's 32
• St. Francis 36, Totino-Grace 28
SOUTH SUBURBAN
• Lakeville North 39, Burnsville 34
• Rosemount 51, Lakeville South 17
ST. PAUL CITY
• Harding 54, Highland 27
SUBURBAN EAST
• Forest Lake 51, Park 12
WRIGHT COUNTY
• Hutchinson 69, Delano 10
METROPOLITAN AREA
• Coon Rapids 40, Stillwater 28
CHAMPLIN PARK TRIANGULAR
• Champlin Park 47, Rogers 21
• Mounds View 34, Champlin Park 33
• Mounds View 51, Rogers 22
DASSEL-COKATO TRIANGULAR
• Dassel-Cokato 49, Alexandria 18
• Litchfield 50, Alexandria 12
• Litchfield 34, Dassel-Cokato 29
LESUEUR-HENDERSON DUAL
• Watertown-Mayer 37, LeSueur-Henderson 34
• Maple River 42, LeSueur-Henderson 30
SIMLEY TRIANGULAR
• Simley 54, South St. Paul 10
• Simley 58, Tartan 9
• South St. Paul 39, Tartan 37
MINNESOTA
• Chisago Lakes 40, Hinckley Finlayson-Pine City-East Central 27
FRIDAY
All games 7:30 pm unless noted
BASKETBALL • BOYS
CLASSIC SUBURBAN
• Mahtomedi at Hill-Murray, 7 pm
• North St. Paul at Henry Sibley, 7 pm
• South St. Paul at Richfield, 7 pm
• St. Thomas Academy at Simley, 7 pm
MCAA
• Legacy Christian at Maranatha, 8 pm
MINNEAPOLIS CITY
• Edison at Southwest, 7 pm
• Henry at Washburn, 7 pm
• Roosevelt at North, 7 pm
MISSISSIPPI 8
• Becker at St. Michael-Albertville, 7:15 pm
MISSOTA
• Chanhassen at Holy Angels, 7 pm
• New Prague at Chaska
• Red Wing at Northfield
NORTH SUBURBAN
• Chisago Lakes at Fridley, 7:15 pm
• Irondale at Benilde-SM, 7:15 pm
• Cooper at St. Louis Park, 7:15 pm
• St. Francis at Spring Lake Park, 7:15 pm
• Totino-Grace at North Branch, 7:15 pm
NORTHWEST SUBURBAN
• Maple Grove at Osseo, 8 pm
ST. PAUL CITY
• Central at Como Park, 7 pm
• Humboldt at Harding, 7 pm
• Johnson at Highland Park, 7 pm
SOUTH SUBURBAN
• Eastview at Apple Valley, 7:15 pm
• Prior Lake at Lakeville South, 7:15 pm
• Rosemount at Kennedy, 7:15 pm
SUBURBAN EAST
• East Ridge at Mounds View, 7:15 pm
• Park at Cretin-Derham Hall, 7:15 pm
• Stillwater at Roseville, 7:15 pm
• White Bear Lake at Hastings, 7:15 pm
• Woodbury at Forest Lake, 7:15 pm
TRI-METRO
• Mounds Park Academy at Breck, 7 pm
• St. Agnes at Brooklyn Center, 7 pm
• St. Anthony at DeLaSalle, 7 pm
• St. Paul Academy at Minnehaha, 7 pm
WRIGHT COUNTY
• Glencoe-Silver Lake at Hutchinson
• Litchfield at Delano
• Orono at Annandale
METROPOLITAN AREA
• Belle Plaine at Kenyon-Wanamingo
• Blake at Edina, 7 pm
• Calvin Christian at Four Directions, 7 pm
• Cambridge-Isanti at Andover, 7 pm
• CHOF at Lakeview Christian
• Monticello at Rocori
• St. Croix Prep at Cristo Rey Jesuit, 6 pm
• Wayzata at Holy Family
BASKETBALL • GIRLS
MCAA
• Legacy at Maranatha, 6:30 pm
• Lester Prairie/HT at Bethany, 6:30 pm
• New Life Academy at West Lutheran
• PACT at Heritage Christian
• Southwest Christian at Trinity
MINNEAPOLIS CITY
• North at Roosevelt, 7 pm
• Southwest at Edison, 7 pm
• Washburn at Henry, 7 pm
MINNESOTA RIVER
• Jordan at Tri-City United
• Mayer Lutheran at LeSueur-Henderson
• Norwood YA at Watertown-Mayer
• Sibley East at Belle Plaine
MISSISSIPPI 8
• Becker at Monticello, 6 pm
• Cambridge-Isanti at Big Lake, 7:15 pm
• Rogers at Buffalo, 7:15 pm
MISSOTA
• Chaska at New Prague
• Holy Angels at Chanhassen
• Northfield at Red Wing
• Shakopee at Farmington
NORTH SUBURBAN
• Chisago Lakes at Fridley, 5:45 pm
• North Branch at Totino-Grace, 7:15 pm
• Spring Lake Park at St. Francis, 7:15 pm
• St. Louis Park at Cooper, 7:15 pm
NORTHWEST SUBURBAN
• Coon Rapids at Champlin Park, 7 pm
• Maple Grove at Osseo, 6 pm
ST. PAUL CITY
• Como Park at Central, 7 pm
• Harding at Humboldt, 7 pm
• Highland Park at Johnson, 7 pm
SOUTH SUBURBAN
• Apple Valley at Eastview, 7:15 pm
• Eagan at Lakeville North, 7:15 pm
• Jefferson at Burnsville, 7:15 pm
• Kennedy at Rosemount, 7:15 pm
• Lakeville South at Prior Lake, 7:15 pm
SUBURBAN EAST
• Cretin-Derham Hall at Park, 7:15 pm
• Forest Lake at Woodbury, 7:15 pm
• Hastings at White Bear Lake, 7:15 pm
• Mounds View at East Ridge, 7:15 pm
• Roseville at Stillwater, 7:15 pm
TRI-METRO
• Blake at Concordia Academy, 7 pm
• Brooklyn Center at St. Agnes, 6 pm
• Minnehaha at St. Paul Academy, 6:15 pm
WRIGHT COUNTY
• Annandale at Orono
• Delano at Litchfield
• Hutchinson at Glencoe-Silver Lake
• Waconia at Dassel-Cokato
METROPOLITAN AREA
• Calvin Christian at Four Directions, 7 pm
• Kimball at Howard Lake-W-W
• Prairie Seeds at Albany, 6 pm
• Rockford at Eden Valley-Watkins
• St. Michael-Albertville at Wayzata, 7 pm
• Visitation at South St. Paul, 7 pm
HOCKEY • BOYS
TWO RIVERS
• Legacy at Pine City/RC, 7 pm
METROPOLITAN AREA
• Waseca at St. Paul Highland Park
HOCKEY • GIRLS
CLASSIC SUBURBAN
• Hill-Murray vs. Henry Sibley (at WSP)
• Simley at Tartan
• South St. Paul at North St. Paul, 8 pm
MISSOTA
• New Prague at Farmington, 7:15 pm
NORTH SUBURBAN
• Chisago Lakes vs. Totino-Grace (at PIG), 7 pm
• Irondale vs. St. Francis (at EB), 7 pm
SUBURBAN EAST
• White Bear Lake vs. East Ridge (at Biel.)
METROPOLITAN AREA
• Benilde-SM at Lakeville North, 7 pm
• Elk River at Grand Rapids
• Lakeville South at Breck
• Mahtomedi at Roseville
• Orono vs. North Wright Co. (at Mont.), 7 pm
GIRLS' HOCKEY
Blaine 2, Eden Prairie 2
Blaine 0020-2
Eden Prairie 0020-2
Third: E-Johnson (C, Roehl), 2:11. B-Thunstrom (Harper, Falck), 9:52, pp; B-Swanstrom (Falck, Thunstrom), 11:06. E-Heppelmann (Dahlquist), 13:42. Saves: Blaine-NA; Eden Prairie-NA.
Buffalo 7, Rogers 2
Rogers 0 1 1-2
Buffalo 0 3 4-7
Second: B-A. Roethke (Rooney), 2:31; B-Rooney (Prodahl), 10:10; B-Vatnsdal (Magaard, Ackmann), 10:33; R-Noland (Braiedy, Nelson), 14:38, pp. Third: B-Prodahl (Rooney, Rixe), 4:22; B-Rooney (L. Roethke, Prodahl), 10:06; B-Rooney (L. Roethke), 14:25; R-Antony (Nelson, Braiedy), 15:38; B-Prodahl (Magaard, Ackmann), 16:59. Saves: Rogers-Klimstra 8-8-5-21; Buffalo-Hartfiel 10-14-1-25, Lewis x-x-1-1.
Mound-Westonka 6, Litchfield/DC 0 Mound-Westonka 0 4 2-6 Litchfield/Dassel-Cokato 0 0 0-0 Second: MW-Brustad (K. Johnson, Moynagh), :33; MW-Brustad (Sterne), 7:53; MW-N. Chase (A. Johnson), 4:25, pp; MW-Burris (A. Halvarson), 8:12. Third: MW-E. Halvarson (N. Chase, K. Johnson), 1:07, pp; MW-Nkhata (A. Chase), 7:18, sh. Saves: Mound-Westonka-Scobee 3-8-6-17; Litchfield/Dassel-Cokato-Elam 10-13-8-31.Rosemount 5, Prior Lake 2
Prior Lake 1 0 1-2
Rosemount 1 1 3-5
First: PL-Galles (Clark), 3:49; R-Reuter (Goodrich, Sampson), 6:11, pp. Second: R-Sampson (Goodrich), 1:15. Third: R-Reuter (Sampson), 9:57, sh; R-Anderson, 10:43, sh; PL-Harsis (Galles, Jeurissen), 12:09; R-Sampson (Riley), 14:08, pp. Saves: Prior Lake-Hill 9-3-7-19; Rosemount-Dantzscher 4-4-5-13.
Roseville 5, Mounds View 2
Mounds View 0 2 0-2
Roseville 3 2 0-5
First: R-Hill (Brodt), :46; R-Flug, 7:49; R-Slattery (Pauletti, Knowlton), 9:51. Second: R-Brodt (Hill, Flug), :47; R-Slattery, 4:42; MW-Peake (Klein), 11:33, pp; MW-Rasmussen (Sutton), 15:15. Saves: Mounds View-Dingman 11-8-x-19, Kittleson x-x-7-7; Roseville-Allen 7-7-12-26.
St. Francis/NB 2, St. Louis Park 1 (OT)
St. Francis/North Branch 0 1 0 1-2
St. Louis Park 1 0 0 0-1
First: SLP-Bruun-Bryant, 10:31. Second: SF-Kaehler (Wagner, Swanson), 9:22. Overtime: SF-Douville, :34. Saves: St. Francis/North Branch-Bullen 9-6-9-1-25; St. Louis Park-Brodersen 8-13-6-0-27.
St. Paul United 3, Minneapolis 0 Minneapolis 0 0 0-0 St. Paul United 0 1 2-3 Second: SPU-LeFevour (Herzog, Leach), 14:27. Third: SPU-Baysoy (Perkkio, Blaisdell), 7:21, pp; SPU-Perkkio, 1:31, en. Saves: Minneapolis-Hilden-Reid 9-13-11-33; St. Paul United-Knudson 7-6-9-22.